Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca yürütülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Üniversitemiz birimlerini temsil eden odak kişilere yönelik Sıfır Atık Yönetimi Sistemi ve Sıfır Atık Bilgi Sistemi konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Sıfır Atık Komisyonu Üyeleri, Üniversitemiz Fakülte, Yüksek Okul ve Enstitü Sekreterleri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Sıfır Atık Komisyon Başkanı Çetin Alpaslan; Dünyada çevre sorunlarının ortaya çıkışı ve çözüm yollarından bahsederek, “sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık Projesi’ hedeflerine Üniversitemizde ulaşmayı amaçlıyoruz.” dedi. Alpaslan; Sıfır Atık Projesi ile ilgili şu ana kadar yapılan çalışmaları ve sürecin devamında kurumların yerine getirmek zorunda oldukları iş ve işlemleri anlattı.

Konuşmaların ardından toplantıya katılanların soruları cevaplandırıldı.

IMG_1741

 

IMG_1746

 

IMG_1758