“TÜÇA (Türkiye Çevre Ajansı) tarafından Üniversite Kampüslerinde Sıfır Atık Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesi Çalıştayı Düzenlendi.”

"Üniversite Kampüslerinde Sıfır Atık Uygulamalarının ve Depozito Yönetim Sistemlerinin Kurulması ile Türkiye Genelinde Standart Uygulamaların Geliştirilmesi" projesi, 26 Eylül 2022 tarihinde başlatılmış olup, bu kapsamda 13 Kasım 2023 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda çalıştay düzenlendi. Ajans Başkanı Mahmut Kaçar’ın açılış konuşması ile başlayan programa Bakanlık temsilcileri, Türkiye Çevre Ajansı heyeti ve üniversitelerin sıfır atık temsilcileri katılım sağladı. Ali Rıza DURAK ve Emrullah CİVRİ çalıştaya katılarak Üniversitemizi temsil etti.

Çalıştayda sıfır atık yönetim sistemi kılavuzu tanıtılıp, üniversitelerde yürütülen sıfır atık yönetim süreci hakkında eğitim verildi.

Yürütülen tüm bu çalışmalar ve eğitimler, sıfır atık sistemi kurmayı amaçlayan veya mevcut sistemlerini daha ileri bir seviyeye taşımak isteyen üniversiteler için rehber niteliğinde olması amacıyla gerçekleştirildi.